Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst Okulumuzu Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Dürüst, ziyarette yaptığı konuşmada, Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin 10 Kasım törenlerinde sergilediği performansları “dünya çapında” niteleyerek, övdü.

ukgukgu-642x320

Dürüst, bu ziyareti özellikle öğrenciler ve öğrencileri yetiştiren öğretmenleri tebrik etmek amacıyla gerçekleştirdiğini belirtti.

Sanat kokan okuldan yetişen öğrencilerin dışarıda da ülkeyi başarıyla temsil edeceklerinden emin olduğunu vurgulayan Dürüst, okulda çalışan kadroların bir takım eksikliklere rağmen başarılı çalışmalar yaptığını söyledi. Dürüst, okulun eksikliklerinin giderilmesi, öğrencilerin gelişimlerinin devam etmesi için ihtiyaç duyulan birçok konuda destek vereceklerini kaydetti.

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Ali Gürkan da konuşmasında, müziğin içinden gelen ve daha önce müzik öğretmenliği yapan bir bakan olması nedeniyle bu ziyaret ve övgülerin ayrıca önem taşıdığını belirtti. Gürkan, Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nin bu dönemde bir ivme kazanacağından emin olduğunu söyledi.

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi tarafından yayımlandı

1987 yılında Konservatuvar olarak kurulan okulumuz, 1991 yılında Güzel Sanatlar Ortaokuluna dönüştürüldü. Yükselen ihtiyaç ve talepleri karşılamak amacıyla 2000 yılında, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi olan okulumuz, orta bölümünde MÜZİK, hazırlık ve lise bölümünde ise hem MÜZİK hem de RESİM bölümlerini barındırmaktadır.

%d blogcu bunu beğendi: